DIAGNOZA ADHD
KONSULTACJA WSTĘPNA
ok. 60-90 min.- Przed rozmową otrzymasz formularze do wypełnienia.
- Podczas konsultacji zbiorę wywiad, który zdecyduje, czy przechodzimy do kolejnego etapu diagnozy, czy podejrzenie ADHD jest bezzasadne. To będzie zwyczajna rozmowa, w której poruszę takie aspekty: dom rodzinny, dzieciństwo, kontakty rówieśnicze, relacje towarzystkie, praca, samoocena.
- Możliwe, że będzie konieczna dodatkowa konsultacja (rzadko się to zdarza). Wtedy jest to regularna KOLEJNA konsultacja i kosztuje zgodnie z cennikiem 190 zł.
- Jeśli jesteś już u mnie w procesie psychologicznym – nie rezerwuj tej rozmowy.
SPOTKANIE DIAGNOSTYCZNE
ok. 120 - 180 min.- To spotkanie polega na zebraniu specjalistycznego wywiadu przy pomocy narzędzia diagnostycznego. Innymi słowy, będziemy przez ok. 2 godziny wspólnie wypełniać kwestionariusz.
- Możesz przed spotkaniem podpytać swoich rodziców o dzieciństwo, zebrać ewentualne dokumenty wystawione przez szkoły/poradnie specjalistyczne, jeśli masz za sobą takie doświadczenia. To też jest istotne!
- Przygotuj sobie coś do picia. W razie potrzeby zrobimy przerwę 🙂
PODSUMOWANIE
60 min.- Podczas tego spotkania porozmawiamy o wynikach kwestionariusza.
- Przedstawię Ci postawioną postawioną przeze mnie diagnozę i omówię ją.
- Po rozmowie otrzymasz ode mnie pisemny raport czyli diagnozę psychologiczną, która jest podstawą do postawienia diagnozy medycznej przez lekarza psychiatrę.
- Odpowiem na Twoje pytania i zaplanujemy ewentualną dalszą pracę.
- Czas oczekiwania na pisemną diagnozę to ok 3 tygodni.
KALENDARZ TERMINÓW
Moje godziny pracy
W DRUGIM KWARTALE 2023
W trzecim kwartale 2023 pracuję w dwóch przedziałach godzinowych: 9 – 14 oraz 13 – 19 i mam stałe godziny rozpoczęcia konsultacji.
*Pojawiły się też dodatkowe konsultacje w niektóre niedziele – znajdziesz je w kalendarzu WEEKEND.
Jaki typ spotkania wybrać?
Przed nami pierwsze spotkanie? Super! Poniższa legenda pomoże Ci zrozumieć system, którym się posługuję.
[2023] – to terminy dla osób rozpoczynających proces w 2023 roku. Najpierw zarezerwuj [2023] PIERWSZĄ konsultację.
WEEKEND – to terminy weekendowe dla wszystkich, którzy są już w procesie.
PILNA KONSULTACJA – to termin dla każdego. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze u mnie w procesie, możesz ją zarezerwować. Przydaje się, kiedy sytuacja zmienia się dynamicznie lub pojawia się kryzys wymagający interwencji. Pamiętaj, im wcześniej zareagujesz, tym szybciej kryzys minie.
* Osobom po PILNEJ konsultacji nie gwarantuję regularnych terminów na rozmowę psychologiczną, ale oczywiście dostaną ode mnie informację o ich dostępności w pierwszej kolejności.
ADHD – Na diagnozę ADHD można się umówić nawet nie będąc jeszcze u mnie w procesie psychologicznym. Wybierz wtedy 1. ADHD – ROZMOWA WSTĘPNA.
Już wiesz, co wybrać? To świetnie. Do zobaczenia!
Jak się przygotować do rozmowy?
Nie musisz robić nic specjalnego. Po ustaleniu terminu rozmowy otrzymasz maila z linkami do formularzy. Wypełnij je tak, żebym mogła przeczytać je przed naszym spotkaniem. Będziemy rozmawiać przez kamerę i mikrofon za pośrednictwem aplikacji Google Meet – zainstaluj tę aplikację i upewnij się, że wszystko działa na Twoim sprzęcie.
Jestem tez na SKYPE. Możesz dodać do kontaktów użytkownika instytut.fr. Pamiętaj, żeby do mnie napisać, dopiero wtedy będę Cię widziała u siebie.
W mailu potwierdzającym rezerwację znajdziesz też mój numer telefonu – możesz pisać do mnie na WhatsAppie. Nie polecam dzwonić, słynę z nieodbierania.
Na samo spotkanie weź coś do picia i chusteczki, bo czasami się przydają. Możesz też notować, rysować, gotować, lepić z plasteliny i nie musisz patrzeć mi w oczy 🙂 Bądź sobą!
FORMY PŁATNOŚCI
Rezerwacja pierwszej konsultacji wymaga dokonania płaności poprzez zintegrowany system (Stripe lub PayPal).
Wszystkie rozmowy powinny być opłacone do 24 godzin PRZED spotkaniem. Rezerwując kolejne rozmowy można wybrać opcję „płatność później” i dokonać jej:
– przelewem
– poprzez serwis PayPal
– kartą (w mailu potwierdzającym rezerwację jest link, który umożliwia dokonanie płatności w późniejszym terminie)
– wykorzystując serwis Revolut (żeby otrzymać link do płatności skontaktuj się ze mną mailowo psycholog@zrozumiecsie.pl)
Muszę odwołać spotkanie, czy moje pieniądze przepadają?
Absolutnie nie. Życie się zdarza, dzieją się rzeczy nieoczekiwane. Jeśli wiesz wcześniej, że termin spotkania Ci nie odpowiada – możesz go zmienić samodzielnie korzystając z linku, który jest w mailu potwierdzającym rezerwację. Nie wyrzucaj go!
Jeśli anulujesz spotkanie z wyprzedzeniem większym niż 24 godziny masz prawo do zwrotu należności (Twoja konsultacja powinna była być już opłacona). Żeby go otrzymać, wyślij wiadomość na adres psycholog@zrozumiecsie.pl podając swoje dane, termin anulowanego spotkania i dane do przelewu.
Jeśli wypadło Ci coś nagle – nic straconego. Jeśli uprzedzisz mnie o swojej nieobecności przed rozmową możesz wybrać inny termin, ale tracisz prawo do zwrotu należności.
Jeśli nie pojawisz się na naszym spotkaniu, a ja nie dostanę od Ciebie wcześniej żadnej wiadomości – konsultacja musi być w pełni opłacona.
*Nie dotyczy konsultacji WEEKENDOWYCH. Konsultacje weekendowe są płatne z góry, a jeśli ich nie odwołasz z minimum 24-godzinnym wyprzedzeniem – tracisz prawo do zwrotu należności.
** Co jeśli psycholog (czyli ja) się nie pojawia?
Czasami miewam migreny (szczęśliwie coraz rzadziej) i bywa, że muszę odwołać naszą rozmowę. Na pewno dostaniesz wtedy ode mnie wiadomość mailowa.
Oczywiście, wtedy Ty nie ponosisz żadnych kosztów – możesz poprosić o zwrot wpłaconych pieniędzy lub wybrać inny, odpowiadający Ci termin.
SPÓŹNIĘ SIĘ!
Będę na ciebie czekać 15 minut. Jeśli nie pojawisz się w tym czasie na rozmowie – wyloguję się i pójdę składać pranie. Nie możemy czekać dłużej, bo wtedy będzie to kolidowało z następną konsultacją.
Jeśli ja się spóźniam, nie musisz na mnie czekać, a ja muszę oddać Ci pieniądze za spotkanie. Umowa?
Dlaczego nie ma dostępnych terminów?
W kalendarzach dostępne są wszystkie możliwe terminy. Jeśli żaden Ci nie pasuje, a potrzebujesz porozmawiać – wyślij mi maila na adres: psycholog@zrozumiecsie.pl – zobaczymy, co się da zrobić.
Newsletter
Dopisz się do NEWSLETTERA, żeby otrzymywać regularne powiadomienia o nowych dostępnych terminach. Raz w miesiącu otrzymasz też ode mnie list z psychologicznymi ciekawostkami, przemyśleniami i polecajkami!